Je dôležitejší špeciálny čistič na fasádu alebo samotné čistenie?

Ak by sme mali odpovedať pravdivo na otázku, či existuje zázračný čistič na fasádu, pri ktorom nie je dôležitý postup ani technológia čistenia, potom vás musíme sklamať. Takýto zázračný čistič na fasádu ešte zatiaľ nikto nevynašiel. Ak má byť čistenie fasád rodinných či bytových domov naozaj dôkladné a účinné, je potrebný dokonalý súlad oboch faktorov.

Je teda dôležité použiť kvalitný čistič na fasádu a zároveň odbornú techniku čistenia fasády. Iba v takom prípade môže byť čistenie fasád kvalitné, precízne a efekt čistenia bude skutočne dlhodobý. Netreba totiž zabúdať, že dôvodom znečistenia fasády nemusia byť len bežné nečistoty, ako je smog a prach, ale aj rôzne riasy a zdraviu škodlivé plesne, ktoré dokážu správne odstrániť len odborníci na čistenie fasád.

Pri niektorých druhoch znečistenia sú účinné len prípravky na čistenie fasád, ktoré používajú profesionálne firmy

Znečistenie fasády sa stáva skutočným problémom najmä vtedy, ak ide nielen o estetický problém, ale existuje aj možnosť poškodenia fasády. To môže byť spôsobené  plesňami v póroch fasády, ktoré sú nebezpečné ako pre fasádu domu, tak aj pre zdravie jeho obyvateľov. Takýto vážny problém odporúčame zveriť iba do rúk skúsených profesionálov, ktorí používajú špeciálne a mimoriadne účinné prípravky na čistenie fasád.

Prípravok na riasy a rôzne typy rias na fasáde

Rovnako dôležité je včas riešiť aj výskyt rias na fasáde. V tomto prípade niekedy nestačí iba použiť účinný prípravok na riasy, ale je potrebné identifikovať aj príčiny ich výskytu. Tých môže byť hneď niekoľko. Medzi najčastejšie patria stavebné a izolačné chyby, vlhko spôsobené okolitým porastom a nedostatkom slnečného žiarenia či nesprávne vetranie.

A hoci riasy zväčša poznáme ako nevzhľadný zelený nános na fasáde, na vašom dome sa môžu vyskytnúť aj riasy červené alebo čierne, často zamieňané za bežné znečistenie smogom a prachom. Boj s riasami na fasáde vám preto najúčinnejšie pomôžu vyriešiť firmy, ktoré sa špecializujú na čistenie fasád, pretože dokážu rozpoznať skutočný dôvod znečistenia a podľa toho vybrať vhodné prípravky na čistenie fasád aj samotný spôsob čistenia.