odstránenie rias

Riasy na fasáde? Problém, na ktorý existuje riešenie!

Ak hľadáte spôsob, ako vylepšiť vzhľad vašej nehnuteľnosti, či už pre váš lepší pocit alebo možno pre potencionálnych kupcov, umývanie fasády a odstránenie rias z fasády môže byť riešením. Nikoho predsa neupúta zovšednená, zaprášená vonkajšia omietka so zelenými povlakmi rias a plesní. Je síce celkom normálne, že rokmi sa na fasáde vytvoria nečistoty, treba ale myslieť aj na to, že váš dom či byt môžu po čase aj značne poškodiť a spôsobiť napríklad vytvorenie prasklín.

Odstránenie rias – večný problém takmer každej fasády

Je to tak, riasy a plesne postihujú množstvo a množstvo fasád, vlastne takmer všetky. Prečo? Najčastejšie sa tvoria z dôvodu nedostatku slnečného žiarenia a nadbytku vlhkosti. Ak sa teda váš dom väčšinu dňa ocitá v tieni a je v blízkosti napríklad vodnej plochy, problémom s riasami sa pravdepodobne nevyhnete. Okrem toho sa riasy na fasáde môžu usadiť aj kvôli prítomnosti organických zvyškov, ako sú lístie alebo prach. Ako by teda malo prebiehať účinné odstránenie rias?

Umývanie fasády vám pomôže skoncovať s riasami

Umývanie fasády a spolu s tým aj odstránenie riasnevyhnutnými krokmi, ktoré by ste nemali odkladať. Riasy sa totiž môžu rozšíriť, spôsobiť trvalé poškodenie fasády a vám a vašim blízkym privodiť aj zdravotné ťažkosti. Umývanie fasády a odstránenie rias je najlepšie prenechať odborníkom.

Naša firma VALMAX má s čistením fasád bohaté skúsenosti a s riasami aj inými nečistotami si ľahko poradíme. Na vašu fasádu bude aplikovaný špeciálny, nami vyvinutý prípravok na riasy Valmax®PLUS, ktorý v krátkom čase pôsobí, rozpúšťa riasy a plesne a dostáva sa až do hĺbky pórov. Celý postup čistenie fasády nájdete aj na našej webovej stránke. No ak si predsa len nie ste istý, ako bude vyzerať výsledok, radi vám poskytneme bezplatnú ukážku čistenia fasády priamo u vás doma. A verte, že v porovnaní s opravou fasády, vám umývanie fasády profesionálnou spoločnosťou ešte aj ušetrí peniaze.