Čistenie fasády – cena môže byť dôležitým, nie však jediným kritériom výberu

Každý, kto vlastní nehnuteľnosť, veľmi dobre vie, aká náročná a finančne nákladná býva jej údržba. No zároveň je práve prevencia a pravidelná starostlivosť tým, čo v konečnom dôsledku šetrí vaše financie. Platí to takmer v každej oblasti, od starostlivosti o vlastné zdravie, až po starostlivosť o zdravie vašej nehnuteľnosti.

Čistenie fasády je jedným z dôležitých bodov, ktoré si treba odškrtnúť na zozname povinností týkajúcich sa starostlivosti o dom, a to v pravidelných 5 až 8 ročných intervaloch. Ako sa však správne rozhodnúť a na koho sa obrátiť, aby bolo čistenie fasád cenovo dostupné a zároveň kvalitne prevedené? A prečo by cena za čistenie fasády mala byť dôležitým, nie však jediným kritériom výberu?

Čistenie fasády domu – cena musí byť naozaj férová

Prvoradé je vedieť, za čo presne platíte. To znamená, že cenová ponuka na čistenie fasády musí presne definovať, aké úkony služba zahŕňa, prípadne za čo je potrebné si ešte priplatiť. Nenechajte sa nalákať na nereálne ceny z ešte nereálnejších reklamných spotov. Radšej vsaďte na istotu, teda firmu s dobrým menom, ktorá už nejaký čas pôsobí na trhu. Pozitívom je, ak má za sebou aj dostatočne veľa spokojných zákazníkov. V rámci cenovej ponuky venujte pozornosť detailom, ako je napríklad potreba prenájmu drahého lešenia či naopak, čistenie fasád bez potreby prenájmu lešenia, čo znamená značnú úsporu. Pamätajte, že najlepšia cena za čistenie fasády nemusí byť vždy tá najnižšia. Oveľa dôležitejšie je to, aby bola férová.

Maľovanie domu vám úsporu neprinesie

Možno sa vám zdá byť lepším riešením nový fasádny náter, vďaka ktorému dom opäť zažiari. Táto možnosť má však hneď niekoľko chybičiek. Hlavnou z nich je fakt, že cena za maľovanie domu vysoko prevyšuje sumu, ktorú by ste zaplatili za profesionálne čistenie fasád. Ak teda nemá vaša fasáda vážnejšie nedostatky v podobe trhlín a prasklín, určite bude ekonomickejším variantom čistenie fasády. A tiež treba spomenúť, že maľovanie domu, ktorý má znečistenú fasádu, nie je práve najlepším nápadom, preto je viac než pravdepodobné, že čisteniu fasády sa tak či onak nevyhnete.