Ako vyčistiť fasádu domu tak, aby bol efekt dlhodobý

Ako vyčistiť fasádu domu tak, aby bol efekt dlhodobý?

Väčšina fasád rodinných aj bytových domov rokmi prirodzene stráca svoj šmrnc. Pôsobením rôznych poveternostných a vonkajších vplyvov môže dokonca utrpieť nielen jej estetický vzhľad, ale aj jej celková štruktúra. Pri dlhodobom zanedbávaní, pri napadnutí riasami, plesňami a pod., hrozia vážnejšie poškodenia, ktoré už potom nie je možné napraviť inak ako rozsiahlou opravou fasády.

Ako sa teda správne starať o fasádu, aby sme sa vážnejším problémom bezpečne vyhli a fasádu udržali dlhé roky zdravú a čistú? Žiaľ, neexistuje univerzálny návod, ako vyčistiť fasádu domu. Každá fasáda potrebuje individuálny prístup, zvolený podľa rozsahu a spôsobu jej znečistenia. Takýto individuálny prístup a dôkladné čistenie fasády presne na mieru vám dokážu zabezpečiť len profesionálne firmy na čistenie fasád.

Ak sa rozhodnete investovať do profesionálneho čistenia fasády, tím odborníkov vám celý postup dôkladne vysvetlí, zodpovie vaše otázky, prípadne vykoná malú ukážku čistenia priamo u vás doma. Je to najbezpečnejšia cesta, ako vyčistiť fasádu domu, a to tak, aby bol výsledný efekt kvalitný a dlhodobý.

Aj čistenie fasády wapkou má svojich zástancov

Veľmi často sa stretávame so situáciou, kedy ľudia čistenie fasády zoberú do vlastný rúk. Preto nie je ničím výnimočným svojpomocné čistenie fasády wapkou, o ktorom si väčšina ľudí myslí, že im ušetrí čas aj peniaze. Opak je však pravdou. Neodborné čistenie fasády vysokotlakovým čističom (tzv. wapkou) vám môže priniesť nemalé extra výdaje, pretože hrozí napr. poškodenie omietky či zateplenia. V lepšom prípade bude takéto povrchové čistenie „iba“ krátkodobé a v podstate neúčinné. Čistenie fasády wapkou totiž nedokáže odstrániť všetky nečistoty, najmä nie tie, ktoré sa nachádzajú v hĺbke pórov, napr. plesne a riasy.

Vhodne zvolený prípravok na čistenie fasády urobí tiež veľkú časť práce

Súčasťou odborného profesionálneho čistenia fasády firmou je aj používanie špeciálnych prípravkov, ako na čistenie fasády, tak aj na následné ošetrenie. Kvalitný prípravok na čistenie fasády dokáže urobiť veľkú časť práce a výrazne sa podieľa na celkovom výslednom efekte. Prípravok na čistenie fasády účinkuje hĺbkovo, dôkladne čistí a zároveň aj dezinfikuje. Pre dosiahnutie dlhotrvajúceho efektu sa používa aj v kombinácii s prípravkom poskytujúcim fasáde ochranný náter, ktorý fasádu ochráni pred nepriaznivými vplyvmi na niekoľko ďalších rokov dopredu.