Čistenie fasád domov počas leta: ÁNO alebo NIE? Aké sú výhody a nevýhody?

Pýtate sa, kedy je ten správny čas odhodlať sa na údržbu exteriéru rodinného domu? Potrebujete vyčistiť fasádu, strešnú krytinu či zámkovú dlažbu? Ak ste to všetko nestihli na jar, ešte stále nie je nič stratené, pretože leto týmto prácam naozaj praje.

Prečo je leto vhodné na čistenie fasád?

Leto poskytuje stabilné počasie bez väčších výkyvov, vyčistená fasáda sa počas teplých a suchých dní rýchlejšie vysuší a vďaka tomu môže byť aj výsledok čistenia dlhodobejší. Navyše, dni sú výrazne dlhšie, čo umožňuje venovať sa prácam okolo domu už od veľmi skorého rána až do neskorého večera. Čistenie fasád domov počas leta je teda určite dobrým riešením. Ak však aj nechcete venovať svoj voľný čas počas leta prácam okolo domu, stačí sa obrátiť na firmu, ktorá čistenie fasád vykonáva profesionálne.

Chémia na čistenie fasád – je jej použitie počas leta bezpečné?

Chémia na čistenie fasád, rôzne čistiace a dezinfekčné prípravky – to všetko k čisteniu fasád patrí. Často sa však stretávame s otázkou, či použitie chémie na čistenie fasád počas leta predstavuje nejaké riziko. Odpoveď je nie – s vhodne zvolenou chémiou a správnym postupom nehrozí vašej fasáde žiadne riziko poškodenia ani počas letných mesiacov

Správna otázka teda znie: Aká chémia na čistenie fasád je naozaj bezpečná, a to bez ohľadu na ročné obdobie? V tomto smere vám môžeme dať iba jednu radu. Určite sa vyhnite samo-experimentovaniu s rôznymi prípravkami na trhu. Akákoľvek chémia na čistenie fasád je naozaj bezpečná a efektívna iba v prípade, že ju zveríte do rúk odborníkov.

Špeciálny prípravok na čistenie fasády Valmax ® PLUS

Náš špeciálne vyvinutý prípravok na čistenie fasády Valmax ® PLUS čistí fasádu nielen na povrchu, ale aj do hĺbky jej pórov. Poradí si teda nielen s bežnými nečistotami ako je prach či smog, ale aj so škodlivými riasami a plesňami. Tento prípravok na čistenie fasády zároveň pôsobí aj dezinfekčne, čo je tiež veľké plus pre zdravé bývanie.

Ak teda hľadáte bezpečné, efektívne a hĺbkové čistenie fasád v akomkoľvek ročnom období, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám ponúkneme ukážku čistenia ZDARMA priamo u vás domu a nezáväznú cenovú ponuku na mieru.