Chémia na čistenie fasád

Chémia na čistenie fasád je voľne dostupná v rôznych obchodoch a preto sa často stáva, že ak je fasáda domu znečistená, majitelia sa ju rozhodnú vyčistiť svojpomocne. Dôvodom je, že sa majitelia domu snažia ušetriť svoje financie, čo je samozrejme pochopiteľné. My sa vám však pokúsime vysvetliť, prečo svojpomocné čistenie fasády nie je vždy najlepší nápad a prečo vás v konečnom dôsledku môže vyjsť oveľa drahšie, než ste si pôvodne mysleli.

Prečo chémia na čistenie fasád nie je dlhodobo účinná?

V prvom rade, bežne dostupná chémia na čistenie fasád zväčša nie je natoľko účinná, aby dokázala vašu fasádu vyčistiť do hĺbky. Práve v hĺbke fasády sa tvoria plesne a riasy, ktoré predstavujú zdravotné riziko pre vás a vašu rodinu a tak je dôležité, aby fasáda nebola čistá iba na povrchu, ale aj vo vnútri – v póroch. Pri svojpomocnom čistení fasády teda docielite, že fasáda je na prvý pohľad síce čistá, avšak plesne a riasy sa v jej póroch naďalej rozmnožujú a už po pár týždňoch ich uvidíte znova na povrchu fasády. Nielenže sa teda nezbavíte zdravotného rizika, ale navyše budete musieť fasádu po pár týždňoch čistiť znova.

Mechanické poškodenie fasády

Ďalej, pri svojpomocnom čistení fasády je vysoké riziko, že fasádu mechanicky poškodíte. To sa stáva vtedy, ak napríklad neodhadnete správny tlak pri použití vysokotlakového čističa. V takomto prípade fasádu nenávratne poškodíte, čo znamená, že budete musieť nemalé finančné prostriedky investovať do jej opravy.

Toto sú tie hlavné dôvody, prečo neodporúčame svojpomocné čistenie fasády. Zverte čistenie fasády do rúk profesionálov, ktorí budú presne vedieť, aká chémia na čistenie fasád je pre váš dom tá správna a ktorí vyčistia vašu fasádu naozaj do hĺbky.