Fasády domov

Ak ste práve teraz v procese plánovania svojho nového domu, pravdepodobne sa zaoberáte aj otázkou, aké fasády domov sú momentálne „v kurze“. Radi by sme vám teda predstavili možnosti, z ktorých si môžete vybrať tú pravú pre vás:

Tradičné fasády domov

Za tradičné fasády sa u nás považujú tie s fasádnou omietkou. Výhodou fasádnej omietky je nesporne jej cena, veľký výber farieb a tiež jednoduché vyčistenie fasády po niekoľkých rokoch. Nevýhodou naopak môže byť práve jej „tradičnosť“ a teda, že ňou nedokážete ohúriť a zažiariť.

Drevený obklad alebo imitácia dreva

Drevené fasády dokonale zapadnú napríklad do prostredia v blízkosti lesov a ich vzhľad pôsobí príjemne, minimalisticky a zároveň štýlovo. Nevýhodou je vysoká počiatočná investícia a tiež následné investície do pravidelnej starostlivosti o drevenú fasádu. Kompromisom je v tomto prípade fasáda z imitácie dreva.

Fasáda z kameňa

Kamenné fasády nie sú v našich končinách úplne bežné, preto ak chcete siahnuť po prírodnom materiály a zároveň chcete vyniknúť, môže to byť pre vás tá správna voľba. Opäť však treba rátať s vyššou počiatočnou investíciou a nevýhodou môže byť tiež to, že kameň nie je dobrým tepelnoizolačným materiálom. Tak ako pri dreve, aj tu prichádza do úvahy imitácia kameňa.

Novinka v podobe vláknocementu

Vláknocement je pomerne novinkou v oblasti fasád. Ak však túžite po ekologickom a nadčasovom riešení, oplatí sa ho zvážiť ako jednu z možností. Navyše, vyniká svojou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a tiež voči mechanickému poškodeniu.

Je fasáda vášho domu po niekoľkých rokoch znečistená? Obráťte sa na nás – profesionálne čistenie fasád.