Cena fasády bez zateplenia

Možno to tak na prvý pohľad nevyzerá, avšak cena fasády bez zateplenia sa môže vyšplhať až do výšky niekoľkých tisíc eur. Ak teda plánujete v rámci rekonštrukcie domu aj novú fasádu, môže to byť jedna z najväčších finančných investícií počas rekonštrukcie. Existuje však aj iné – lacnejšie riešenie? Pozrime sa na to.

Cena fasády bez zateplenia – čo všetko môže cenu ovplyvniť?

Predtým, než sa pustíte do novej fasády, je potrebné zvážiť hneď niekoľko dôležitých faktorov. Je pôvodná fasáda môjho domu poškodená? Je potrebné ju pred aplikovaním novej fasády opraviť? Toto sú dve najdôležitejšie otázky, ktoré si musíte položiť ako prvé.

Ak je vaša pôvodná fasáda naozaj poškodená a nachádzajú sa v nej praskliny, trhliny, alebo sa niektoré jej časti úplne odlupujú, potom je nevyhnutné pustiť sa do novej fasády. V takomto prípade sa cena fasády bez zateplenia odvíja ďalej od toho, aké úpravy musíte vykonať na pôvodnej fasáde, aké materiály si zvolíte pre novú fasádu, či sa do novej fasády pustíte svojpomocne alebo si zavoláte na pomoc profesionálnu firmu.

Čo v prípade, že fasáda nie je poškodená?

Ak však vaša pôvodná fasáda nie je nijakým spôsobom poškodená, iba znečistená, potom môžete zvážiť aj iné možnosti. Či už ide o znečistenie spôsobené prachom, sadzami alebo dokonca riasami či hubami, môžete si vybrať finančne oveľa menej náročnejšiu alternatívu – profesionálne čistenie fasád. Profesionálne čistenie fasád vám dokáže zabezpečiť, že vaša fasáda bude vyzerať opäť ako nová a pritom do nej nemusíte investovať tisíce eur. Ak sa chcete dozvedieť o čistení fasád viac, kliknite TU.