Oprava fasády

Pri stavbe nového domu alebo pri rekonštrukcii staršieho domu je potrebné už vopred rátať s tým, že niektoré investície nie sú jednorazové a bude ich potrebné po niekoľkých rokoch znova zopakovať. Jednou z takýchto investícií je napríklad aj investícia do fasády. Nádherná nová fasáda môže byť už po pár rokoch znečistená na nepoznanie a tu prichádza na rad otázka – je nutné investovať do novej fasády alebo postačí oprava fasády, prípadne len jej vyčistenie?

Kedy je potrebná oprava fasády?

Oprava fasády, resp. úplne nová fasáda je potrebná vtedy, ak je vaša fasáda mechanicky poškodená. To znamená, že sa v nej nachádzajú väčšie trhliny, praskliny alebo sa odlupuje jej horný náter. V takýchto prípadoch žiaľ nie je iné riešenie ako fasádu opraviť, v najhoršom prípade je potrebné investovať do úplne novej fasády.

Kedy stačí vyčistenie fasády?

Ak však vaša fasáda nejaví žiadne známky mechanického poškodenia, nemusíte sa obávať vysokej investície. V prípade, že je vaša fasáda iba znečistená alebo sa na nej vyskytujú zdraviu škodlivé plesne a riasy, úplne postačí vyčistenie fasády. Tu však musíme zdôrazniť, že čistenie fasády odporúčame nechať na profesionálov. Neodborným čistením fasády totižto môže dôjsť práve k spomínanému mechanickému poškodeniu a oprave fasády sa už nevyhnete.