Moderná fasáda

Staviate alebo rekonštruujete dom a práve rozmýšľate nad tým, aká fasáda by bola pre vás najvhodnejšia? Na jednej strane musí byť fasáda moderná, na druhej strane je však potrebné myslieť aj na jej životnosť, odolnosť či možnosti čistenia. Aká moderná fasáda je teda pre vás tá pravá?

Klasika v podobe omietky

V našich končinách sa najčastejšie stretnete s klasickou fasádnou omietkou. Výhodou je, že je finančne najmenej náročná, môžete experimentovať s jej farebnosťou a po určitej dobe, keď je vaša fasáda znečistená, zväčšia nie je problém ju vyčistiť vďaka profesionálnemu čisteniu fasád. Nevýhodou však môže byť, že klasickou fasádnou omietkou nijak nevyniknete a nezažiarite medzi susedmi.

Drevená moderná fasáda

Moderná fasáda z dreva pôsobí už na prvý pohľad veľmi príjemne. Pri fasáde z dreva je výhodou najmä jej estetický vzhľad, avšak na druhej strane sú s takouto fasádou spojené vyššie finančné náklady. Vyššia je nielen prvotná investícia do fasády, ale aj následné investície, nakoľko o drevenú fasádu sa treba neustále starať a ošetrovať ju. V tomto prípade jednoduché čistenie fasády nepripadá do úvahy. Kompromisným riešením môže byť napríklad fasáda s imitáciou dreva.

Moderná fasáda z vláknocementu

Posledná moderná fasáda, ktorú si v tomto článku predstavíme, je z vláknocementu. Tento druh fasády je vhodný najmä pre majiteľov, ktorí si potrpia na ekologických a nadčasových materiáloch. Výhodou je tiež vysoká odolnosť proti mechanickému poškodeniu či poveternostným vplyvom.

Ak je vaša moderná omietka po niekoľkých rokoch znečistená, neváhajte a obráťte sa na nás – profesionálne čistenie fasád.