akrylátová omietka cena, Akrylátová omietka Cena, Čistíme Fasády, Čistíme Fasády

Akrylátová omietka Cena

Pri výbere novej fasády sa majitelia domov zväčša rozhodujú medzi dvoma druhmi fasád a to konkrétne medzi akrylátovou a silikónovou omietkou. Každá z nich má svoje výhody aj nevýhody, o ktorých si povieme viac v tomto článku. Okrem výhod a nevýhod môže však u majiteľov zavážiť aj cena a v tomto smere má jednoznačne prvenstvo akrylátová omietka, ktorej cena je výrazne nižšia než pri silikónovej omietke.

Akrylátová omietka Cena – Oplatí sa to?

Ako sme už spomínali, cena akrylátovej omietky je oveľa výhodnejšia, než cena silikónovej omietky. Hlavným dôvodom nižšej ceny však je, že tento typ omietky nemôžete použiť kdekoľvek. Akrylátovú omietku by ste nemali aplikovať napríklad na murivo s vysokou paropriepustnosťou alebo na zateplenie s minerálnou vlnou.

Ďalšou nevýhodou môže byť aj to, že povrch akrylátovej omietky doslova priťahuje častice prachu (kvôli svojmu elektrostatickému náboju) a preto sa tieto omietky rýchlo znečistia. Toto je však vec, ktorú dokážete jednoducho vyriešiť pravidelným čistením fasády.

Samozrejme, akrylátová omietka má aj svoje nesporné výhody – tými sú napríklad vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom a už viackrát spomínaná nižšia cena. Tiež je potrebné dodať, že ak chcete mať svoju fasádu v tmavších, sýtejších a výraznejších odtieňoch, musíte siahnuť práve po tomto type omietky. Pri silikónových omietkach vám totižto samotné ich zloženie nedovolí tónovanie do sýtejších farieb.

Ak sa teda práve aj vy rozhodujete medzi akrylátovou a silikónovou fasádou, zvážte si všetky pre a proti a vyberte si tú najvhodnejšiu fasádu pre váš dom.