ochrana fasády proti vtákom, Ochrana fasády proti vtákom, Čistíme Fasády, Čistíme Fasády

Ochrana fasády proti vtákom

Prítomnosť vtákov a hlavne ich stavanie hniezd spôsobuje majiteľom domov, ale aj bytov, značné starosti. Vo väčšine prípadov je priebeh rovnaký. Majiteľ investuje nemalé financie do novej fasády a onedlho sa mu práve na túto novú fasádu nasťahujú aj noví „nájomníci“ – vtáky. Títo nájomníci so sebou prinášajú nepríjemnosti v podobe znečisťovania fasády (ale aj okolia) vtáčím trusom. Znečistenie tiež vzniká v dôsledku materiálov, z ktorých si vtáky svoje hniezda stavajú a tými sú napríklad slama, hlina a opäť – trus. Existuje vôbec účinná ochrana fasády proti vtákom? A čo robiť, keď už stihli vašu fasádu znečistiť?

Ochrana fasády proti vtákom

Medzi najčastejšie spôsoby, ako ochrániť svoju fasádu voči vtákom, patria hrotové systémy, ultrazvukové odpudzovače, elektrické siete či špeciálne chemické prostriedky. Ako najjednoduchší a zároveň najefektívnejší spôsob sa zatiaľ osvedčil práve hrotový systém, ktorého úlohou je odradiť vtáky od hniezdenia. Čo je dôležité, vtákom nijak neublíži, ani ich neusmrtí.

Znečistená fasáda – riešením je profesionálne čistenie fasád

Stihli už vtáky medzi časom vašu fasádu znečistiť? Nemajte obavy, nemusíte ihneď investovať do nového náteru. Efektívnym riešením je profesionálne čistenie fasád, ktoré vám ponúkame aj my. Vašu fasádu dokážeme vyčistiť tak, aby opäť vyzerala ako nová. Bonusom je, že po vyčistení nanesieme na fasádu ochranný náter, ktorý ju bude chrániť pred znečistením aj nasledujúcich 5 rokov.