Umývanie fasády môže zvýšiť cenu vašej nehnuteľnosti!

Aktuálny realitný trh naozaj praje všetkým tým, ktorí sa rozhodnú predať svoju nehnuteľnosť. Dopyt je vysoký a spolu s ním nezastaviteľne rastú aj ceny bytov a rodinných domov. Ak patríte k majiteľom, ktorí plánujú predať svoj rodinný dom, máme pre vás zaujímavý tip. Vedeli ste, že umývanie fasády môže zvýšiť cenu vašej nehnuteľnosti až o niekoľko percent?

Kontrola fasády ešte pred prvou obhliadkou

Ak dospejete k rozhodnutiu predať váš rodinný dom, vyjdite na chvíľku von a pozorne si prezrite jeho fasádu. Objavujú sa na nej po rokoch menšie praskliny a trhliny? Alebo sa na vašej fasáde zabývala pleseň? A možno sa na nej zabývali vtáky, ktoré svojim trusom fasádu znečistili. Každopádne, akékoľvek nedostatky by ste mali zo svojej fasády odstrániť ešte pred tým, než prídu prví záujemci na obhliadku, ideálne dokonca ešte pred tým, než nehnuteľnosť ponúknete na trhu s nehnuteľnosťami.

Aby vaša fasáda vyzerala opäť ako nová, stačí umývanie fasády

Prvý dojem je pri predaji domu predsa kľúčový. Fasáda je tým, čo potenciálni záujemcovia uvidia ako prvé. Ak bude fasáda znečistená, prípadne dokonca poškodená, pokazí to dojem z celej nehnuteľnosti, nech by už interiér vyzeral akokoľvek ukážkovo. A pritom riešenie môže byť celkom jednoduché! Stačí, ak si na pomoc zavoláte profesionálnu firmu na umývanie fasád. V priebehu jedného dňa a len za cenu približne 3,8 eura za meter štvorcový môže vaša fasáda vyzerať opäť ako nová. A to sa predsa pri predaji domu oplatí, no nie?