Fasády – rýchly prehľad moderných fasád

Zvažujete práve aká fasáda by bola pre váš dom tá najvhodnejšia? Pripravili sme pre vás rýchly prehľad, kde si môžete pozrieť, aké fasády sú teraz najobľúbenejšie, ale aj to aké sú ich výhody a nevýhody.

Klasické fasádne omietky

Klasikou v podobe fasádnym omietok nemáte čo pokaziť. Výhodou môžu byť nižšie finančné náklady, široký výber rôznych farieb, z ktorých si môžete vybrať, ale aj možnosť jednoducho a rýchlo vyčistiť fasádu, keď sa vám po pár rokoch zašpiní. Ak však túžite po niečom originálnejšom, vďaka čomu váš dom vynikne, potom sa skúste popozerať po iných možnostiach.

Fasáda v spojení s prírodou

Hľadáte vhodnú fasádu pre svoju chatu, chalupu či dom v blízkosti prírody? Potom by ste aj vy mali siahnuť po prírodných materiáloch. Sem spadajú samozrejme fasády z dreva, ale napríklad aj menej časté fasády z kameňa. Naturálnosť, štýlový a estetický vzhľad – to sú jednoznačne výhody prírodných fasád. Na druhej strane však treba myslieť aj na to, že nielen počiatočná investícia do tohto typu fasád je vyššia, ale je potrebné priebežne investovať aj do ich údržby.

Fasády z vláknocementu

Ste fanúšikom ekologického životného štýlu a aj pri stavbe alebo rekonštrukcii domu uprednostňujete skôr ekologické materiály? Potom odporúčame fasády z vláknocementu, ktoré sú na našom trhu ešte pomerne novinkou. Ide však o nadčasový materiál, ktorý bez problémov odoláva rôznym poveternostným vplyvom či mechanickému poškodeniu.

Toto sú tri druhy fasád, ktoré sa momentálne tešia veľkej obľube. Vyberiete si niektorú z nich alebo siahnete po inej alternatíve?