Najlacnejšie fasádne omietky

Pri stavbe alebo rekonštrukcii domu je jednou z najväčších položiek práve fasádna omietka. Niet preto divu, že množstvo majiteľov hľadá najlacnejšie fasádne omietky na trhu, aby ušetrili aspoň časť nemalých nákladov. V našom článku sa dozviete v akých cenových reláciách sa pohybujú tie najlacnejšie fasádne omietky, ale prezradíme vám, že existuje dokonca ešte lacnejšia alternatíva. Ak ste teda zvedavý, čítajte ďalej.

Cena za najlacnejšie fasádne omietky

Nebudete teda dlho chodiť okolo horúcej kaše. Urobili sme si menší prieskum na trhu a aktuálne sa cena za najlacnejšie fasádne omietky pohybuje okolo 16 eur za meter štvorcový. Treba však myslieť na to, že konečná suma bude závisieť od vami preferovanej fasádnej farby, od jej kvality a tiež od toho, či sa do novej fasádnej omietky pustíte sami, alebo si zavoláte na pomoc profesionálnu firmu.

Lacnejšia alternatíva v podobe čistenia fasády

Ak staviate úplne nový dom, samozrejme, nemáte na výber a do novej fasády jednoducho musíte investovať. Ak však dom iba rekonštruujete, existuje aj lacnejšie riešenie ako „najlacnejšie fasádne omietky“. My vám ponúkame profesionálne čistenie fasád. Cena za takéto čistenie fasády sa pohybuje už od 3,8 eura za meter štvorcový, čo je teda obrovský rozdiel aj oproti tej najlacnejšej fasádnej omietke. Jediné, na čo si treba dávať pozor je to, aby vo vašej aktuálnej fasáde neboli žiadne väčšie trhliny ani praskliny.

Ak chcete zistiť viac o možnostiach vyčistenia vašej fasády, neváhajte nás kontaktovať.