farba na dom cena, Farba na dom Cena, Čistíme Fasády, Čistíme Fasády

Farba na dom Cena

Jednou z najväčších investícií pri stavbe alebo prestavbe rodinného domu je jednoznačne aj nová fasáda. Mnoho majiteľov domov však zabúda na to, že aj keď majú nádhernú novú fasádu, je potrebné sa o ňu pravidelne a dôkladne starať. A práve z tohto dôvodu sa častokrát stáva, že už po pár rokoch je fasáda znečistená tak, že nenájdete ani stopy po jej niekdajšej peknej farbe. Čo robiť v takomto prípade? Je nutné fasádu nanovo premaľovať?

Nová farba na dom Cena

Nová farba na dom – cena sa pohybuje približne od 16 eur za meter štvorcový. Ak sa teda rozhodnete po pár rokoch fasádu nanovo premaľovať, čaká vás opäť vysoká investícia. Pokiaľ je však vaša fasáda iba znečistená, ale nie poškodená, potom existuje aj lacnejšie a rovnako efektívne riešenie.

Čistenie fasády Cena

Oveľa finančne efektívnejším riešením v prípade znečistenej fasády je nechať si fasádu vyčistiť. Ak sa pýtate na cenu čistenia fasády, tá je niekoľko násobne nižšia ako nová farba na dom. Cena za čistenie fasády rodinného domu sa pohybuje už od 3,8 eura za meter štvorcový.

Netreba však zabúdať ani na to, že pokiaľ sa rozhodnete iba pre nový náter, fasáda bude o pár mesiacov opäť rovnako znečistená a celý proces budete nútený opakovať znova a znova. Naopak, ak sa rozhodnete pre profesionálne čistenie fasády, to zahŕňa aj ochranný náter, ktorý udrží vašu fasádu čistú aj nasledovných 5 rokov.