Silikónová omietka

Silikónová omietka – výhody a nevýhody

Pri voľbe omietky je dôležitý jej výber a typ. Ak patríte k ľuďom, ktorí si vybrali silikónovú omietku, tak je to určite dobrá voľba. Silikónová omietka je na báze silikónových živíc a syntetických polymérov, vďaka čomu má vyššiu schopnosť absorbovať vlhkosť.

Silikónové omietky obsahujú prísady chrániace omietku proti biologickým vplyvom a majú veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Len čo ak je silikónová omietka po rokoch špinavá od rias?

Silikónové omietky a ich čistenie

Ak je silikónová omietka špinavá, môže sa renovovať silikónovým náterom. Pred samotným silikónovým náterom je potrebné ešte omietku zbaviť nečistoty, prachu, postaviť lešenie a pozakrývať všetky časti, ktoré sa pri premaľovaní nesmú zašpiniť.

Proces premaľovania je ekonomicky náročný a cena sa pohybuje od 22 eur za meter štvorcový. Uvažovali ste nad vyčistením silikónovej omietky? 

Vďaka našej technológii sme veľmi efektívny a vďaka našim teleskopickým ramenám do 12 m nepotrebuje žiadne lešenia. 

Silikónové omietky sa vďaka zvýšenej alkalite dobre čistia a efekt po vyčistení je ako ako po premaľovaní omietky, len za inú cenu. Cena za vyčistenie fasády sa pohybuje od 4,3 eura za meter štvorcový.