Sivé fasády domov

Sivé fasády domov sú momentálne veľmi obľúbené. Svoju popularitu si zaslúžili najmä vďaka svojej neutralite, ale tiež vďaka modernému, dokonca niekedy až futuristickému, vzhľadu, ktorý s ich použitím viete vytvoriť. Sivá fasáda domu vám tiež otvorí možnosti pre rôzne kombinácie, pretože akýkoľvek kontrastný materiál si k nej zvolíte, takmer vždy to bude vyzerať perfektne. Sivú fasádu môžete doplniť napríklad o veľké a výrazné sklenené či betónové prvky, rovnako ako aj o prírodné materiály, ako sú kameň a drevo. Výsledkom bude vždy veľmi štýlový vzhľad.

Sivé fasády domov – na čo si dávať pozor?

Aj keď je sivá farba považovaná za neutrálnu farbu, sivé fasády domov sú vhodné skôr pre mestské prostredie. Ak ich chcete umiestniť na vidiek či do prírody, je potrebné to urobiť s citom, ideálne ak si na pomoc zavoláte skúseného dizajnéra. Či už bývate v meste, na vidieku, alebo v prírode, pokiaľ ste si vybrali sivú fasádu domu, musíte si veľmi dobre zvážiť aj výber vhodného odtieňa. Pozor na príliš svetlé odtiene, ktoré si budú vyžadovať väčšiu starostlivosť a pravidelné čistenie a rovnako pozor na príliš tmavé odtiene, ktoré môžu váš dom zasa opticky zmenšovať.

Kedy je sivá fasáda domu absolútne tabu?

Bola vaša fasáda pôvodne biela a po niekoľkých rokoch je zrazu nevzhľadne sivá? Tak toto je absolútne tabu 😊. V takomto prípade sa obráťte na nás a nechajte si svoju fasádu efektívne vyčistiť.