farba na omietku, Aká farba na omietku je najvhodnejšia?, Čistíme Fasády, Čistíme Fasády

Aká farba na omietku je najvhodnejšia?

Farba na omietku by sa mala vždy vyberať podľa typu stavby a tiež podľa okolia, v ktorom sa daná stavba nachádza. Samozrejme, svoju úlohu pri výbere zohrajú aj aktuálne trendy či obľúbené farby majiteľa, no hlavnú úlohu by mala vždy hrať estetickosť a funkčnosť.

Aká farba na omietku je najvhodnejšia?

Pozrime sa najprv, aká farba na omietku je vhodná z hľadiska estetiky. Pri moderných stavbách s čistými líniami najlepšie fungujú neutrálne odtiene – od tmavo sivej až po úplne bielu farbu. Netreba však zabúdať na to, že hoci biela farba na omietku pôsobí minimalisticky a elegantne, bude sa aj veľmi rýchlo znečisťovať, preto treba rátať s nákladmi na údržbu – čistenie fasád.

Klasické domy a na čo si dať pozor

Ak vlastníte klasický rodinný dom, pristanú mu skôr teplé farebné odtiene, nekombinujte však viac ako tri farby. Pozor aj na výrazné a sýte farby, ktoré by mohli pôsobiť v danej lokalite rušivo a priťahovali by všetku pozornosť. Nuž a posledná rada – pri výbere farby na omietku treba myslieť aj na to, že farba bude pôsobiť na väčšej ploche svetlejšie než ako ste ju videli napríklad vo vzorkovníku.

Je vaša fasáda po pár rokoch znečistená? Kontaktujte nás a dohodnite si s nami čistenie fasády – vaša fasáda bude vyzerať opäť ako nová už v priebehu jedného dňa!