Fasáda cena za m2, Fasáda cena za m2, Čistíme Fasády, Čistíme Fasády

Fasáda cena za m2

Pri stavbe alebo rekonštrukcii domu majitelia častokrát počúvajú, že fasáda je jednou z najdrahších položiek, na ktoré musia myslieť. Nemusí to však byť vždy tak. Ak práve staviate úplne nový dom, samozrejme, budete naň musieť natiahnuť novú fasáda – tu sa fasáda cena za m2 pohybuje okolo 16 eur.

Pri rekonštrukcii zvoľte čistenie fasády

Ak však dom iba rekonštruujete, môžete ušetriť až 70% nákladov vďaka čisteniu fasády. Dôležité je, aby vaša fasáda nebola poškodená, teda aby sa neodlupovala farba, aby sa na nej netvorili väčšie trhliny a praskliny. Ak spĺňate túto podmienku, môžete sa bez obáv spoľahnúť na čistenie fasády. Dokonca, neprekáža ani to, keď sa na fasáde objavujú plesne alebo riasy – aj s týmto si vie profesionálne čistenie fasád poradiť.

Nová fasáda cena za m2 vs. čistenie fasády cena za m2

Kým fasáda cena za m2 vás vyjde okolo 16 eur, za vyčistenie fasády zaplatíte len okolo 3,8 eura za meter štvorcový, čo dokáže urobiť obrovský rozdiel vo vašom rozpočte. Ak teda rekonštruujete starší dom, ktorého fasáda je síce znečistená, ale nie poškodená, určite popremýšľajte aj nad touto alternatívou.

Spoľahnite sa na profesionálov

Ak si vyberiete skutočne profesionálnu firmu, môžete sa spoľahnúť, že vaša fasáda bude vyzerať opäť ako nová. Pri výbere firmy sa tiež informujte, či ponúkajú aj ochranný náter – vďaka nemu vydrží vaša fasáda čistá aj nasledujúcich päť rokov.