Ako na pleseň na fasáde – Náš Tip

Pleseň a riasy na exteriérových stenách – odkiaľ sa berú?

Riasy aj pleseň potrebujú na svoj rast vlhkosť. Túto mikroorganizmy získavajú zo zrážok ako aj z kondenzovanej vody, ale aj trvalé nesprávne vetranie vedie k zvýšenej vlhkosti na fasáde. Je to prirodzený proces, ktorý treba iba regulovať. Nerobte si starosti, ak sa o svoju fasádu staráte pravidelne, bude vyzerať ako nová desiatky rokov. Každá nová fasáda má ochrannú vrstvu, ktorá sa však po čase zmyje a fasáda ostáva nechránená pred plesňami a riasami.

Fasáda je už znečistená, čo mám spraviť teraz?

Každé rozsiahle znečistenie, či fasády alebo aj chodníka bude problém vyčistiť. Podľa kondície fasády, treba vždy zvoliť chémiu, ale hlavne tlak vody pri umývaní. Vždy bezplatne vyskúšame na malej ploche Vašej fasády efekt umývania. Naša technológia je však veľmi šetrná a používame profesionálne, ekologické prípravky, aby nový náter bol až krajné riešenie. Recept je jasný, chémia a tlak vody, amatérsky používaný, môže viac uškodiť ako vyčistiť. Používajte radšej služby profesionála. 

Naštastie máme pár rád ako ochrániť vzhľad Vašej fasády pred znečistením!

AKO SA VYHNÚŤ ZNEČISTENIU?

1) ako sme popisovali vyššie, nesprávne vetranie môže viesť k čiernej plesni na fasáde.
ODPORÚČAME začať používať iný systém vetrania. Ako správne vetrať si prečítate tu >>>

2) Uistite sa, že všetky predmety (napr. kvetináče) sú dostatočne vzdialené od fasády, môže sa od nich odrážať voda priamo na fasádu.

3) V zime odpratávajte sneh z fasády

4) Plánovanie záhradných rastlín a ich tieň má tiež vpliv na fasádu. Časti fasády, ktoré sú v tieni, zostávajú vlhké dlhšie a tým zvyšujú riziko rozšírenia plesní a rias.

Je samozrejme na Vás, ako budete vetrať, alebo čo bude zdobiť Vašu záhradu, správne plánovanie však predlžuje čistotu Vašej fasády.