Oprava fasády cena za m2

Pokiaľ máte rodinný dom, pravdepodobne už viete, koľko pravidelnej starostlivosti si taký dom vyžaduje, či už ide o záhradu, exteriér alebo interiér. Jednou z vecí, ktorým treba venovať pravidelnú starostlivosť, no veľa majiteľov na to zabúda, je aj fasáda domu. Vo všeobecnosti sa odporúča, aby ste pozornosť a starostlivosť svojej fasáde venovali aspoň raz za päť rokov. Takáto pravidelná starostlivosť zahŕňa napríklad opravu drobných trhlín a prasklín, odstránenie rias a plesní či kompletné čistenie fasády.

Oprava fasády cena za m2 vs. pravidelná starostlivosť a čistenie fasády cena za m2

Ak sa o svoju fasádu nestaráte pravidelne, skôr či neskôr bude nevyhnutná kompletná oprava fasády. Oprava fasády cena za m2 sa pohybuje od 16 eur za meter štvorcový vyššie. Naopak, ak sa o svoju fasádu staráte pravidelne, takáto údržba vás vyjde okolo 3,8 eura za meter štvorcový. Tu môžete vidieť, že ide o naozaj veľký finančný rozdiel a pravidelná starostlivosť o fasádu sa určite vyplatí.

Kedy je potrebná oprava fasády a kedy stačí iba vyčistenie?

Ak sa na vašej fasáde objavujú veľké trhliny a praskliny, prípadne sa vám z fasády odlupujú kusy farby, potom je kompletná oprava fasády nevyhnutnosťou. Ak je však vaša fasáda iba znečistená, dokonca aj keď sa na nej objavujú plesne a riasy, bude vám s najväčšou pravdepodobnosťou stačiť iba vyčistenie fasády a následný ochranný náter.