oprava fasády cena za m2, Oprava fasády cena za m2, Čistíme Fasády, Čistíme Fasády

Oprava fasády cena za m2

Pokiaľ máte rodinný dom, pravdepodobne už viete, koľko pravidelnej starostlivosti si taký dom vyžaduje, či už ide o záhradu, exteriér alebo interiér. Jednou z vecí, ktorým treba venovať pravidelnú starostlivosť, no veľa majiteľov na to zabúda, je aj fasáda domu. Vo všeobecnosti sa odporúča, aby ste pozornosť a starostlivosť svojej fasáde venovali aspoň raz za päť rokov. Takáto pravidelná starostlivosť zahŕňa napríklad opravu drobných trhlín a prasklín, odstránenie rias a plesní či kompletné čistenie fasády.

Oprava fasády cena za m2 vs. pravidelná starostlivosť a čistenie fasády cena za m2

Ak sa o svoju fasádu nestaráte pravidelne, skôr či neskôr bude nevyhnutná kompletná oprava fasády. Oprava fasády cena za m2 sa pohybuje od 16 eur za meter štvorcový vyššie. Naopak, ak sa o svoju fasádu staráte pravidelne, takáto údržba vás vyjde okolo 3,8 eura za meter štvorcový. Tu môžete vidieť, že ide o naozaj veľký finančný rozdiel a pravidelná starostlivosť o fasádu sa určite vyplatí.

Kedy je potrebná oprava fasády a kedy stačí iba vyčistenie?

Ak sa na vašej fasáde objavujú veľké trhliny a praskliny, prípadne sa vám z fasády odlupujú kusy farby, potom je kompletná oprava fasády nevyhnutnosťou. Ak je však vaša fasáda iba znečistená, dokonca aj keď sa na nej objavujú plesne a riasy, bude vám s najväčšou pravdepodobnosťou stačiť iba vyčistenie fasády a následný ochranný náter.