Čistič fasád

Je čistič fasád správnym riešením?

Vieme, že špinavá fasáda môže majiteľov poriadne potrápiť. V snahe ušetriť peniaze a zároveň mať čistú fasádu sa tak majitelia bytov a domov často uchyľujú k svojpomocnému čisteniu fasády. Samozrejme, na trhu nájdete rôzne produkty typu „čistič fasád“ alebo „čistič na fasádu“, no my vám prezradíme, prečo ich určite neodporúčame používať.

Prach, riasy a plesne

Ako prvé je dôležité vedieť, prečo je vlastne vaša fasáda znečistená. Dôvodom bývajú najčastejšie nánosy prachu, rias a plesní. Ak sa rozhodnete takéto nánosy vyčistiť svojpomocne a použijete na to akýkoľvek čistič fasád, nános síce z povrchu fasády na chvíľku zmizne, avšak v póroch vašej fasády zostane aj naďalej. Takýmto neodborným čistením fasády teda dávate priestor riasam a hubám, aby rástli ešte rýchlejšie a v konečnom dôsledku sa na povrchu fasády objavia opäť v priebehu niekoľkých mesiacov či dokonca týždňov.

Bežný vysokotlakový čistič určite nie!

Niektorí majitelia okrem prípravkov na čistenie fasád siahnu dokonca aj po bežnom vysokotlakovom čističi. A to je obrovská chyba, ktorá vás môže stáť nemalé peniaze. Bežný vysokotlakový čistič totiž môže poškodiť štruktúru vašej fasády.

Aké je teda riešenie?

Ak teda hľadáte efektívne riešenie, ktoré vás nebude stať „celý majetok“, tak potom určite odporúčame využiť naše služby čistenia fasád. Vďaka našim skúsenostiam, odbornosti a unikátnej technológii sa postaráme o čistotu vašej fasády efektívne a za férovú cenu.

Na celom Slovenska máte možnosť bezplatnej skúšobnej plochy priamo u vás doma.