Čím čistiť fasádu?

Znečistená fasáda je nočnou morou každého majiteľa domu či bytu. Nový fasádny náter totižto znamená aj vysokú finančnú investíciu, a tak sa často stáva, že majiteľ sa rozhodne vyčistiť svoju fasádu svojpomocne za oveľa menšie náklady. Na trhu sa momentálne nachádza viacero čistiacich prostriedkov určených na čistenie fasád, avšak toto riešenie nie je vždy tou najlepšou voľbou.

Pozor na zdravie!

Znečistenie fasády vzniká najčastejšie kvôli tomu, že sa v póroch fasády dlhodobo tvoria plesne a riasy, ktoré po čase vystúpia aj na povrch. V tomto momente už teda nie je znečistená fasáda iba estetický problém, ale môže prinášať aj zdravotné riziko. Bežne dostupné prostriedky na čistenie fasád vám pomôžu zbaviť sa nečistôt iba na povrchu fasády. Keďže neprenikajú do hĺbky pórov fasády, nedokážu úplne odstrániť výskyt plesní a rias vo vašej fasáde a po niekoľkých týždňov ich uvidíte na povrchu znova.

Čím čistiť fasádu, ak nechcem investovať do nového náteru?

My vám teda odporúčame zvoliť si zlatú strednú cestu. Nemusíte investovať množstvo peňazí do nového fasádneho náteru, ani nemusíte strácať čas neefektívnym samočistením fasády. Stačí, ak sa rozhodnete pre profesionálne čistenie fasády. Vďaka našim službám ušetríte až 70% nákladov oproti novému fasádnemu náteru a zároveň sa môžete spoľahnúť, že čistota vašej fasády vydrží až 5 rokov.