3 spôsoby, ako vyčistiť fasádu domu

Je fasáda vášho domu znečistená a vy chcete, aby váš dom vyzeral opäť ako nový? Potom je tento článok práve pre vás – ponúkame vám 3 spôsoby, ako na to.

1. Nový náter

Majiteľom domov ako prvé možné riešenie špinavej fasády napadne väčšinou aplikovať na fasádu úplne nový náter. Ak ste však už v minulosti pri stavbe alebo rekonštrukcii domu riešili novú fasádu, potom určite viete, že nový náter je finančne najnáročnejšie možné riešenie. Veľa majiteľov však nevie, že špinavú fasádu môžu vyriešiť aj inak, pokiaľ má ich fasáda kvalitnú štruktúru a farbu.

2. Svojpomocné čistenie fasády

Druhým „extrémom“, s ktorým sa stretávame, je, že majiteľ si chce zvoliť tú najlacnejšiu alternatívu, akou je svojpomocné čistenie fasády. Na to zväčša použije bežne dostupný prostriedok na čistenie fasád a vysokotlakový čistič. A práve tu nastáva problém.

V lepšom prípade použije majiteľ domu prostriedok, ktorý dokáže umyť fasádu iba na povrchu a pôvodcovia nečistôt, ako napr. plesne a riasy, zostanú aj naďalej v póroch fasády. A tak ich o niekoľko týždňov až mesiacov opäť vidieť na povrchu fasády a celý proces je nutné zopakovať znova a znova. Ten horší prípad môže nastať vtedy, ak majiteľ použije príliš silný tlak vody, ktorý fasádu nenávratne poškodí.

3. Profesionálne čistenie fasád

Najefektívnejší spôsob, ako vyčistiť fasádu domu

My vám ponúkame „zlatú strednú cestu“. Profesionálne čistenie fasád je až o 70% lacnejšie než nový náter, vašu fasádu v žiadnom prípade nepoškodí a dokonca vám čistá fasáda vydrží až 5 rokov po vyčistení.

Ak sa chcete o profesionálnom čistení fasád dozvedieť viac, všetky potrebné informácie nájdete TU. Alebo si nás zavolajte na bezplatnú ukážku našej práce až k vám domov.