Aké svetlo zvýrazní fasádu vášho domu?

Na to, aby bol pohyb okolo domu vo večerných hodinách bezpečný, by mala byť fasáda správne osvetlená. Naviac, vhodne zvolené svetlo dodá vašej nehnuteľnosti v noci originálny štýl a charakter. Aké možnosti ponúkajú moderné svietidlá a podľa čoho ich vyberať? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch!

Originálne solárne lampy

Jedno z najmodernejších riešení, ako osvetliť fasádu a priestor okolo domu, predstavujú LED svietidlá. Tie ponúkajú výborný pomer medzi veľkosťou a svietivosťou. Stačí aj malá lampa, ktorá sa perfektne zladí so stenou a o dokonalé svetlo v celom okolí domu máte postarané. Všetko, čo potrebujete, je vybrať si vhodné miesto na stene, kam svietidlo nainštalujete. Odporúčame vám zamerať sa na oblasť dverí, prípadne chodníka, ktorý vedie od garáže ku vchodu.

osvetlenie fasády

Zdroj obrázka – pixabay.com

Praktický tip: Výhodným riešením, ako osvetliť fasádu domu, sú aj solárne lampy. Ich benefitom je skutočnosť, že v nich nemusíte meniť baterky, resp. nie je nutné pripájať ich k zdroju elektrickej energie. Nabijú sa samostatne zo slnečného žiarenia počas dňa a následne vydržia svietiť celú noc.

Dodajte vašej fasáde šmrnc

Myslite na to, že na znečistenej fasáde osvetlenie nevynikne. Práve preto je dôležité venovať jej patričnú starostlivosť – čistenie fasád. Vďaka vhodným prípravkom zbavíte vonkajšie steny vášho domu všetkých nečistôt, a opäť tak budete môcť obdivovať ich pôvodnú farbu.

Nekonečné možnosti osvetlenia

Samozrejme, svietidlá nemusíte inštalovať len priamo na fasádu. Niektoré solárne lampy sa zapichujú priamo do zeme. S ich asistenciou tak viete osvetliť aj rôzne časti záhrady. Mnohé z nich majú originálny dizajn, ktorý vynikne nielen v noci, ale aj cez deň.

solárne lampy

Zdroj obrázka – biano.sk

Moderné riešenie: Trendom v osvetlení fasády sa stávajú svietidlá, ktoré umožňujú meniť farbu, intenzitu osvetlenia, prípadne dokonca spúšťať rôzne efekty. Takéto lampy sa dajú obvykle ovládať cez aplikáciu v smartfóne. Praktickým riešením sú aj svetlá so senzorom, vďaka ktorému sa automaticky zapínajú po zotmení alebo keď zaregistrujú pohyb.

Nakupujte výhodne, nakupujte cez BIANO!

Moderné a štýlové solárne lampy na osvetlenie fasády zoženiete prostredníctvom vyhľadávača BIANO. Ten združuje ponuky najznámejších slovenských e-shopov s nábytkom a príslušenstvom. Vyberať si tak môžete zo skutočne najširšieho portfólia produktov. Benefitom navyše je praktické filtrovanie výsledkov hľadania – a to nielen podľa typu svietidla, materiálu či farby, ale aj na základe skladovej dostupnosti, ceny alebo aktuálnych zliav.

Inovatívnou funkciou vyhľadávača BIANO je najmä filtrovanie produktov podľa ekologickosti. Zobrazia sa vám tak len výrobky, ktoré sú dlhodobo udržateľné. Okrem toho, na portáli BIANO nájdete aj magazín s cennými tipmi a inšpiráciami. Prezerať si tak môžete zaujímavé kolekcie nábytku a doplnkov, ktoré vám uľahčia zariaďovanie vášho bývania.