Strojové omietky

Strojové omietky sú jednou z možností, ktoré majitelia zvažujú pri stavbe alebo rekonštrukcii svojho domu. Ak je totižto potrebné urobiť na dome úplne novú fasádu, strojové omietky sú samozrejme rýchlejším riešením, než ručné omietanie fasády. Na druhej strane, aby bola strojová omietka naozaj kvalitne prevedená, je potrebné zavolať si profesionálnu firmu, ktorá má výkonné a certifikované stroje, ale aj odborné skúsenosti. Nuž a to so sebou prináša aj vyššie náklady.

Strojové omietky a ich cena

Cena strojovej omietky sa tak pohybuje od 7 eur za meter štvorcový vyššie. Ak teda staviate nový dom, investícii do novej fasádnej omietky sa určite nevyhnete. Avšak ak rekonštruujete starší rodinný dom, ktorý má fasádu v dobrom stave – máte priestor na šetrenie financií. Ak sa totižto na fasáde nevyskytujú žiadne veľké trhliny alebo praskliny, prípadne sa fasádna farba neodlupuje, potom vám možno postačí aj vyčistenie fasády.

Pri starších domoch postačí profesionálne čistenie fasád

Profesionálne vykonané čistenie fasády vám zabezpečí, že vaša fasáda bude vyzerať opäť ako nová a pritom môžete ušetriť až 50% nákladov oproti spomínanej novej strojovej omietke. Čistenie fasády vám totižto ponúkame už od 3,8 eura za meter štvorcový.

Aby sme to teda na záver zhrnuli – ak potrebujete úplne novú fasádu domu, potom sú strojové omietky rýchlym a efektívnym riešením. Ak však novú fasádu nepotrebujete, odporúčame zvážiť profesionálne čistenie fasády, ktoré vám dokáže ušetriť nemalé finančné prostriedky.