Fasádne farby

Vyberáte si práve fasádne farby pre váš nový domov? Poradíme vám, čo všetko by ste mali pri výbere zvážiť.

Fasádne farby a ich kvalita

Prvá vec, na ktorú by ste mali dbať pri výbere fasádnej farby, je jej kvalita. Kvalitná fasádna farba by mala bez problémov odolať poveternostným vplyvom, ale aj UV žiareniu, zároveň by nemala rýchlo vyblednúť a tiež by sa mala jednoducho nanášať. Ak vám záleží na prírode a ekologickom životnom štýle, vyberte si organické fasádne farby, ktoré nájdete už aj na našom trhu.

Aký odtieň zvoliť?

Okolie

Pri výbere vhodného odtieňa fasádnej farby, je dôležité zvážiť okolie, v ktorom sa váš dom nachádza. Iné fasádne nátery sú vhodné pre mestské domy a iné zasa pre domy umiestnené v prírode alebo priamo na pláži či pri jazere.

Veľkosť

Ak ste majiteľom veľkého, priestranného domu, nemusíte sa báť siahnuť ani po tmavších odtieňoch. Ak je má však váš domček skromné rozmery, určite si vyberte radšej svetlejší odtieň fasády, ktorý váš dom opticky zväčší.

Okná a dvere

Pri výbere fasádnej farby netreba zabudnúť ani na okná a dvere. Tu máte na výber – buď budú vaše okná a dvere v absolútnom kontraste s fasádnou farbou alebo budú spolu ladiť v rovnakom odtieni.

Zvolili ste si fasádne farby vhodné pre váš nový domov, no vaša fasáda je už po pár mesiacoch či rokoch znečistená? Nemusíte sa obávať, fasádu vôbec nie je potrebné znova premaľovať. Ponúkame vám profesionálne čistenie fasád, vďaka ktorému bude vaša fasáda opäť ako nová.